"S písní na rtech je život veselejší", řeklo si několik ostrovských dam, a tak v létě roku 1998  byl založen ženský pěvecký sbor s názvem Orbis pictus Ostrov. První veřejné vystoupení se konalo 22. října 1998. Orbis pictus vystoupil na vernisáži výstavy k 80. výročí založení našeho státu.
Koncert od koncertu jsme si byly jistější a jistější a za dva roky našly odvahu přihlásit se na mezinárodní festival "Svátky písní Olomouc".
Bylo pro nás překvapením, že se z tohoto festivalu vyklubal obrovský koncertní program sborů z celé Čestké republiky a ze zahraničí.  O to více jsme si pak vážily třetího místa ze třiceti  komorních sborů soutěžících v naší kategorii.
Čas přivedl do našich řad nové zpěvačky a zpěváky a sbor se z původního desetičlenného ženského obsazení změnil na pětadvaceti členné smíšené hudební těleso.

Láska ke zpěvu nám vydržela dodnes a doufáme, že ještě dlouho vydrží.

 

Anketa

Jaké skladby se vám na koncertech líbí víc?

Spirituály (345)
Mše (325)

Celkový počet hlasů: 2267

Naši posluchači

Vítáme každého, kdo má rád hudbu. Ať jsou to melodie písní lidových nebo spirituálů, kdo má rád mše evropské či africké, kdo si poslechne krásné melodie, ať jsou zpívané česky, latinsky, anglicky, německy či jakýmkoli domorodým jazykem země původu písní....

Kontakt

Vedoucí sboru Krušnohorská 1106
Ostrov
606 758 043, 728 273 932 orbispictusostrov@seznam.cz